Vernisáž výstavy: Josef Bolf – „Sense of dysphoria morphing into optimism“ – 27. dubna2022

Ve středu 27. dubna 2022 se v prostorách galerie Pražského domu v Bruselu uskutečnila  slavnostní vernisáž dlouho očekávané výstavy Josefa Bolfa „Sense of dysphoria morphing into optimism“.

Bruselská výstava Josefa Bolfa, který je označován za jednoho z nejvýraznějších českých malířů současnosti, představuje výběr 31 děl z let 2008 – 2022. Nejnovější vystavenou malbou je obraz Pentle, který byl dokončen pouhé dva týdny před samotnou vernisáží. Autora a jeho tvorbu plnou fantaskních světů a osamocených postav stižených bolestí nebo melancholií, i koncept výstavy, představil kurátor Vilém Kabzan. Návštěvníci měli během slavnostního večera možnost o dílech diskutovat přímo s autorem.

O jedinečný hudební zážitek se postarala zpěvačka a producentka Josefina Dusk ve spolupráci s DJ Jay North. Živelnou hudební performancí a uhrančivými melodiemi si podmanila publikum a její niterný experimentální dark pop přibarvený sci-fi Pražský dům doslova naplnil elektrickou energií.

Výstava je ke shlédnutí do 21. 06. 2022 v Galerii Pražského domu v pracovních dnech mezi 9 — 17 hod., případně po domluvě na tel. 02 230 9491 nebo praguehouse@praha.eu.

CzechTourism