This is the default text

Fotografie a koncept

Dne 6. října proběhla v galerii Pražského domu v Bruselu,  slavnostní vernisáž výstavy „Fotografie a koncept“. Výstava zahrnovala téměř dvacítku současných tvůrců, kteří představují to nejlepší z české klasické i umělecké fotografie posledního desetiletí. Po vernisáži následovala recepce a večer pokračoval úspěšnou after-party v podání DJ Chickenloop.

„Výběr prací na výstavě zahrnuje zhruba období posledních deseti let a představuje různé přístupy k fotografii. Jednotlivé koncepty jsou zpracovány často v širších sériích, v nichž je autorský záměr čitelnější. V expozici jsou záměrně konfrontovány rozdílné subjektivní koncepty – od banálního černobílého zachycení bezprostředního okolí, přes sofistikované aranžování, postmoderní citace a koláže, počítačově manipulované fotografie, malířsky pojaté záběry, spontánní „dokumentace“, teatrální příběhy, až po záznamy performancí a akcí,“ řekla při slavnostním otevření výstavy kurátorka celého projektu Lenka Lindaurová z pořádající agentury Prague Art and Design.

Výstava Fotografie a koncept představí díla současných umělců Martina Angela, Veroniky Bromové, Jiřího Davida, Mileny Dopisové, Lukáše Japanského, Martina Poláka, Aleny Kotzmannové, Míly Prestové, Ondřeje Přibyla, Terezy Severové, Petry Steinerové, Jiřího Surůvky, Dušana Šimánka, Filipa Turka, Alexandry Vajd, Hynka Alta a Martina Zeta.

Svou účastí ozdobily akci i významní představitelé veřejného života, mezi kterými nechyběli europoslanec Oldřich Vlásák nebo člen Výboru regionů  a zastupitel města Plzně Petr Osvald.