Vernisáž Zombie Prophets – 9. března 2022

Ve středu 9. března 2022 se v prostorách galerie Pražského domu v Bruselu uskutečnila  slavnostní vernisáž výstavy „ZOMBIE PROPHETS“, představující výběr z tvorby tří osobitých českých intermediálních umělců, Davida Krňanského, Namor Namor a Juliuse Reichela, těžiště jejichž práce spočívá v oblasti malby. Výstava vznikla ve spolupráci s Galerií NTK.

Přestože všichni tři prezentovaní umělci jsou, kromě sólové tvorby, aktivní také v rámci umělecké skupiny Black Hole Generation (BHG), na výstavě v Pražské domě v Bruselu se prezentují přímo pod svými individuálními identitami mimo struktury tohoto uměleckého seskupení. I zde však výstava vznikala v úzké spolupráci a u některých děl se jedná přímo o spoluautorství zúčastněných umělců.

Koncept výstavy a vybraná díla představil hostům její kurátor Milan Mikuláštík za přítomnosti všech vystavujících autorů: „ …Asi nejvýraznějším konvolutem bruselské výstavy je série obrazů středního formátu, vytvořená speciálně pro bruselskou expozici, která vznikla ve spolupráci Namora a Reichela, a která byla veřejně představena vůbec poprvé. Site-specific způsob instalace těchto pláten ve spektakulárních interiérech piana nobile Pražského domu, využívající parazitním způsobem estetiku dekorativních historizujících detailů, naznačuje obvyklý přístup trojice k prostorovému řešení výstavy, který vedle instantní podvratnosti nepostrádá humor a ironii, a stejně jako slogany na obrazech může v tomto konkrétním případě metaforicky odkazovat k současné latentní krizi společnosti a k neveselým dystopickým vyhlídkám jejího vývoje…“.

Vernisáž hudebně doprovodil DJ Swimlanes.

Výstava je ke shlédnutí do 20. 04. 2022 v Galerii Pražského domu v pracovních dnech mezi 9 — 17 hod., případně po domluvě na tel. 02 230 9491 nebo praguehouse@praha.eu.

CzechTourism