Oslava 100. výročí založení Československé republiky

Rok 2018 není pro naši republiku jen tak obyčejným rokem. Přináší totiž 100. výročí vzniku Československé republiky. Když bylo 28. října roku 1918 vyhlášeno Československo a Praha se stala metropolí nového státu, splnil se velký sen nejedné generace Čechů i Slováků. Pro Českou republiku je tento den státním svátkem a příležitostí k oslavám a vzpomínkovým akcím.

Oslava ke 100. výročí založení Československé republiky se uskutečnila také v Bruselu. Velvyslanectví České republiky v Bruselu reprezentované panem velvyslancem Jaroslavem Kurfürstem, Stálé zastoupení České republiky při EU reprezentované panem velvyslancem Jakubem Dürrem, Stálá delegace České republiky při NATO reprezentována panem velvyslancem Jiřím Šedivým, Velvyslanectví Slovenské republiky v Bruselu reprezentované panem velvyslancem Peterem Kurmúthem, Stálé zastoupení Slovenské republiky při EU reprezentované panem velvyslancem Peterem Javorčíkem a Stálá delegace Slovenské republiky při NATO reprezentována panem velvyslancem Radovanem Javorčíkem společně uspořádali ve čtvrtek 25. října 2018 slavnostní recepci, která se uskutečnila v honosných prostorech historické budovy bruselské radnice na Grand Place.

Při této příležitosti vystoupil sbor Brusinky a státní hymny zazpívala česká mezzosopranistka Jana Hrochová společně se slovenským tenoristou Peterem Repkou.

 

Foto: Nick Flawinne

CzechTourism