This is the default text

4th Czech Street Party

Největší českou akci roku pro bruselské publikum připravují Stálé zastoupení ČR při EU, hlavní město Praha, Plzeňský kraj, Moravskoslezský kraj a zastoupení dalších českých regionů, firem a organizací. Koná se pod záštitou vicepremiéra a ministra zahraničí Jana Kohouta.

V pátek 25. června se bude konat Czech Street Party 2010, a to tradičně v ulici Caroly před budovami Stálého zastoupení České republiky při Evropské unii a Českého domu. Akce nese motto „10 let českých regionů“ a je zdarma přístupná všem návštěvníkům.

Na již čtvrté Czech Street Party v Bruselu vystoupí v sérii koncertů přední české kapely Support Lesbiens, Tleskač, NiceLand, Bek Ofis a Kočko Orchestr. Letošní Czech Street Party navazuje na loňský úspěšný třetí ročník, který přilákal široké mezinárodní publikum.

Program – pátek 25. června 2010

  • 16:00 Zahájení Czech Street Party 2010
  • 17:00 Kočko Orchestr / Anděl 2006 – deska roku v kategorii World Music
  • 18:00 Bek Ofis / 3. místo v Eurohitparade se singlem „Get Away“
  • 19:30 NiceLand / Vítěz Coca Cola Popstar 2007, Objev roku TV Óčko 2008
  • 20:30 Tleskač / Pilsner Ska Orchestra
  • 22:00 Support Lesbiens / Anděl 2002 – nejlepší album a kapela roku
  • 23:00 Ukončení Czech Street Party 2010

Akce začne otevřením stánků jednotlivých krajů a organizací, které budou nabízet své speciality. Nepůjde jen o české pivo a moravské víno, ale třeba i o medovinu.

Účinkující:

Hlavním hostem bude skupina Support Lesbiens s frotmanem Kryštofem Michalem. Kapela během svého působení získala řadu ocenění, např. Anděl v roce 2002 jako kapela roku a za nejlepší album. Dále vyhrála hitparádu MTV World Chart Express s videoklipem „Cliché“. Mezi její nejznámější hity patří „Životní“, „Bet My Soul“ nebo „Sweet Little Something“.

Jako zástupce hudebního stylu ska vystoupí plzeňská skupina Tleskač. Kapela představí své nejznámější písně jako např. „Příběh Jana Tleskače“.

NiceLand, pod vedením Michala Motyčky, je jednou z nejtalentovanějších kapel na české scéně.Kapela vyhrála nespočet cen, např. Coca Cola Popstar 2007, Objev roku TV Óčko 2008, nebo Objev roku výročních cen časopisu Report – Žebřík 2008. Skupina, která právě pracuje na druhém albu, je známá především díky singlům „Come on“ nebo „Lost in Encryption“.

Kapela Bek Ofis byla založena Janem J. Nedvědem v roce 2002 jako pražský pop-rockový projekt. Se skladbou „Get Away“ se umístila na 3. místě Eurohitparade. Mezi další známé singly můžeme zařadit například „For The Truth You Must Fight“ nebo „I Can See“.

Jako hlavního zástupce world music inspirovaného tradiční moravskou hudbou uvidí návštěvníci Kočko Orchestr. Skupina představí písně na básnické texty L. Nezdařila poučené rockem, akustickou a etnickou hudbou i jazzem. Za album „Poplór“ byla kapela oceněna Andělem 2006 v kategorii world music – deska roku.

sponsors

Magazine et guide sur Prague et la République tchèque. Une seule adresse pour les globes trotteurs. Réservation d’hôtels, avions, spectacles, tourisme, interviews, restaurants, mieux vivre, sortir.

Magazine and guide of Prague and the Czech Republic. The only address you need for hotel reservations, flight tickets, concerts, theater, tourism, interviews, restaurants and practical tips.