This is the default text

Ochutnávka českých vín v Bruselu

Dne 27. května 2009 proběhla „Ochutnávka a prezentace českých vín v Bruselu“. Akci organizoval Ústecký kraj prostřednictvím zastoupení v Bruselu ve spolupráci s hlavním městem Prahou a Cechem českých vinařů se sídlem v Mělníku. Ochutnávku podpořili též Vinařský fond České republiky, Stálé zastoupení ČR při EU a ministerstvo zemědělství. Úvodní slovo měl velvyslanec ČR v Belgii VladimíreMüller, dále hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová a starosta Městské části Praha–Trója Tomáš Drdácký.

Celou akci více přibližuje článek Jany Křížové, který vyšel na webovém portálu euro.cz:

Osmnáct vín a medovinu mohli okoštovat hosté ochutnávky český vín, která se konala minulý týden v Pražském domě v Bruselu. „Na degustaci se představilo sedm vín z mělnické podoblasti a 11 z litoměřické. Cílem bylo především uvést do širší povědomosti česká vína a podnítit nejen zájem o vinaře, ale i o vinařskou turistiku,“ vysvětlila smysl akce hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová.

„Ochutnávka byla určena odborníkům ze zemědělství a cestovního ruchu. Vína z Čech si totiž v posledních letech získávají mezi znalci vín dobrou pověst,“ upřesnila záměr mluvčí Ústecka Veronika Kindlová.

zdroj: http://www.euro.cz/id/b9q4gx0bhu/detail.jsp?id=15579 (2.6.2009)